Finance v pojmech

Někdy se to plete dohromady, někdy netušíme, o čem je řeč. Vyberu například tyto pojmy. Kovenanty dluhopisu, stagflace, hypoteční úvěr. Kolika pojmům jste porozuměli? Asi jen tomu poslednímu, že ano. To se není co divit, s těmi předešlými snad ani běžný člověk nepřijde do styku. Takže se ani nebudu snažit je vysvětlovat a zůstaneme hned u toho posledního dvojsloví.

Hypoteční úvěr neboli krátce hypotéka je dnes již běžná věc i v našich krajinách. Co bylo za komunistů nemyslitelné, je nyní běžnou záležitostí. Snad ještě pro ty, kteří neví oč kráčí. Pokud chcete rychle bydlet a nemáte na to vlastní prostředky, můžete si požádat o hypotéku a pokud ji dostanete vlastně půjčku na byt, nebo dům. Ve své podstatě pak tím samotným ručíte za to, že budete splácet.

mince

Samozřejmě, že to není automatické, pro získání této hypotéku musí člověk splnit některá kritéria. Věřitel pak sám posoudí, zda peníze dá nebo nedá. Největším problémem bývá registr. Žadatel totiž bývá kontrolován v registru dlužníků. A pokud je zde jediný záznam, žádost končí obrazně v koši a věc je uzavřena. Žádnou půjčku nikde nedostane.

bankovky

Naštěstí i zde jsou určité výjimky. Není jich mnoho a pokud má žadatel ten zápis jako jediný, nebo dokáže vysvětlit, jak se to mohlo stát, může přesto peníze získat. Samozřejmě nesmí být záznamů, jak naseto. Ona totiž existuje společnost, která používá takzvané hypotéky bez registru. A je to o tom, co je napsáno. Do registru se sice nakoukne, ale nedělá se z toho tragédie. Nebere se to tak přísně. Samozřejmě, že je to na posouzení čistě oné společnosti a je to případ od případu. Nelze to nějak paušalizovat.

Na druhé straně je fakt, že případů, kdy by peníze neposkytli mají tak dva do roka, a to ještě možná. Takže pokud vy zrovna nějaké peníze potřebujete a nemáte, můžete si to nezávazně zkusit.