Obkládáme rekreační nemovitost kamenem


Současná doba je plná nástrah a jedním z nich jsou i zvyšující se ceny energií. Ty se mimo jiné postaraly o to, že mnozí z nás opouští městská sídliště a stěhují se do rekreačních nemovitostí, kde je více klidu a méně stresu, a kde lze také významně ušetřit za energie. Pokud rekreační objekt vytápíte dřevem v krbu a připojíte k němu přes výměník podlahové topení, máte k dispozici přímo ideální způsob zajištění tepla v obytném prostoru.

horská chata

V tomto případě se pak také vyplatí řešit zateplení objektu a v dnešní době existuje možnost, jak to provést velice efektivně a zároveň zajímavě po estetické stránce. Můžete to provést například tak, že zdivo nejprve zateplíte zvenčí minerální vatou a následně ji zakryjete kamenným obkladem. Bude to vypadat stylově a zároveň se díky této investici výrazně sníží spotřeba palivového dřeva. Investice do zateplení se tedy řadí mezi investice vratné, a že to má svůj velký význam, prokazuje mnohaletá praxe, zkušenosti a recenze zákazníků.

rekreační objekty

Na co ovšem nesmíte zapomenout, je kotvení kamenného obkladu do zdiva. Na provedení kotevních systémů velmi záleží, je to dokonce nejdůležitější stavební prvek při realizaci jakýchkoli zateplovacích pracích, protože pokud budou injektážní kotvy nedostačující z hlediska pevnosti, izolační vrstva se od povrchu zdiva oddělí a zdeformuje a bude nutné provést zásadní sanační práce, čímž se celá akce zbytečně prodraží.

Injektážní kotvy Spiral Anksys jsou naopak natolik spolehlivé, že je lze považovat za jedničku ve svém oboru. Lze je využít pro kotvení stavebního polystyrenu či minerální vaty do jakéhokoli zdiva a kotevní systémy jsou dobře použitelné i pro těžké obkladové materiály, jako je například dřevo nebo kámen. Pro kombinaci kamenného obkladu a minerální vaty bude kotevní systém Spiral Anksys rozhodně dobrou volbou.