K čemu slouží informační model budovy


Pokud chceme koupit dům, pak bychom měli nejprve vidět jeho model. Ovšem je pravdou, že existuje velké množství nejrůznějších typů modelů, z nichž každý nám ukazuje něco jiného. Proto musíme vybrat takový, který nám ukáže přesně to, co potřebujeme. A jedním z nich je i informační model budovy Scan 360.

Ten samozřejmě není nijak známý, avšak když se trochu v realitách vyznáme, zjistíme, že právě tento patří mezi ty nejužitečnější. I laik by tedy měl vědět, co vše v něm najde a proč by jej měl používat a v jaké situaci. A základem toho je vědět, co vše nám vlastně nabídne.

jeden z typů plánů domu

V první řadě jsou to samozřejmě standardní informace. Mezi ně patří například rozměry jednotlivých místností, rozmístění dveří a oken a celkový plán jednotlivých pater. Díky tomu si můžeme udělat základní obrázek o tom, jak vlastně ona nemovitost uvnitř vypadá, aniž bychom ji museli navštívit. A to je základem toho, abychom věděli, zda je pro nás vhodná.

Dále jsou tu i podrobnější údaje, které v informačním modelu najdeme. Jedná se například o to, které zdi a stěny jsou nosné, což je nutné vědět, pokud budeme chtít provádět rekonstrukci. Najdeme zde i jejich výšku i materiál, ze kterého jsou postaveny.

koupě nového domu

To samé platí i o podlaze. Uvidíme, jak jsou silné a zda je zde například umístěno podlahové topení. To je ostatně stále častější, a tak je rozhodně jednou z věcí, o které bychom se měli zajímat. Díky tomu se pak můžeme lépe rozhodnout, zda je pro nás onen dům či byt ten pravý, nebo zda nám z nějakých důvodů nebude vyhovovat.

Někdo může například požadovat odhlučnění stěn, další zase zateplení. Požadavků je tolik, kolik je různých lidí. Je tedy dobré již dopředu vědět, zda jsou splněny, a neztrácet zbytečně čas čekáním na prohlídku. Tak by nám totiž mohla utéct nemovitost, která naše požadavky kompletně splňuje, což by byla rozhodně velká škoda.