Úspora na vytápění domu může začít od podlahy


Jakmile se léto přehoupne do své druhé poloviny a začínají se již objevovat první chladná rána, možná vám to připomene, že podzim je již za dveřmi, a za ním zcela bezpečně můžeme očekávat příchod zimních plískanic, prvního nesmělého sněžení a následně lednových či únorových sněhových příkrovů a velmi nízkých teplot pod bodem mrazu. To vše vám naznačí, že se blíží období relativně finančně náročné, vytápění domů či bytů je totiž významnou položkou v rodinném rozpočtu, kterou nelze ignorovat, a to zvláště dnes, v době finanční krize a extrémně vysokých cen energií. Mnozí z nás se již zamysleli nebo alespoň nyní zamýšlí, jak za vytápění ušetřit a zároveň nemít v bytě v zimě jen třináct stupňů Celsia a pobývat v místnosti ve svetru, v kulichu a v rukavicích.

radiátor ústředního topení

Velkou výhodu mají ti, co prodali městský byt a odstěhovali se na venkov do rodinného domu nebo celoročně obyvatelné chaty. Tam je totiž možné se téměř zcela odstřihnout od dodavatelů energií a nereflektovat na cenové skoky na energetických burzách. Jedním z těchto kroků může být i podlahové topení, zapojené do výměníku krbu či krbových kamen. Topit dřevem je sice trochu pracnější, ale rozhodně nejlevnější, a navíc si dřevo můžete v případě velké nouze nasbírat v lese sami, alespoň v podobě suchých větví či padlých kmínků nebo šišek.

topení dřevem v krbu

Instalací podlahového topení včetně projektu pověříte instalatéra z Ostravy. Instalatéři topenáři vám mohou vhodně poradit, jak konkrétně vaše řešení koncipovat s ohledem na místní podmínky a možnosti, a jak využít všechny jeho přednosti. Že jde o úsporný systém, je celkem jasné, ale že jde také o velmi komfortní řešení, si možná někteří z vás neuvědomují.

Teplo na bosá chodidla – procházet se naboso venku v přírodě je velmi příjemné a také léčivé. Skrze receptory nervových zakončení na bosých chodidlech napomáháme buněčné regeneraci. A když si toto můžete dopřát ještě v zimě doma, na koberci či na vyhřáté dlažbě, anebo s vytvořeným úsekem pro domácí masážní barefoot chodníček, nemá to chybu!

5/5 - (2 votes)