Terasa nebo pergola?


Spousta lidí si neumí představit svou zahradu bez terasy nebo pergoly. Obě tyto varianty posezení umožňují jejich majitelům, aby si užívali pobyt na čerstvém vzduchu. Dát si čaj, kávu a nebo si přejít oblíbenou knížku s výhledem na vlastnoručně vypěstované květiny je prostě k nezaplacení. Majitelé starších domů většinou volí pergoly, ale ti, kdo staví novostavby většinou volí terasu. Počítá se s ní už při tvorbě projektu domu. V čem se vlastně liší pergola od terasy? Terasa je součást domu, je to místo, kde už není vnitřní obytná část domu, ale je to něco jako venkovní obývák. Je to část domu, která je celoročně otevřená. Dají se nainstalovat různé markýzy a nebo se z n dá udělat zimní zahrada. Oproti terase je pergola dodělávána až po dokončení domu, a většinou se přidělává na fasádu. Zatímco terasa je zděná, pergola je dřevěná a nebo kovová.

terasa posezení

S terasou je potřeba počítat už v projektu
Protože je terasa součást domu, musí se postavit souběžně s domem. Pokud by se tak nestalo, už si terasu nejspíš nepostavíte. Proto vždy počítejte se všemi variantami. I terasa musí mít zpevněnou podlahu, aby se na ní dalo pobývat. Někdo volí dlažbu, někdo tam chce betonovou stěrku, ale stále nejvíce lidí volí dřevěnou podlahu. Vypadá prostě skvěle. Položit podlahu na terase není nic složitého, a pokud je člověk alespoň trochu zručný, zvládne to sám. Kdo si netroufá, raději práci přenechává odborníkům. V takovém případě si ale dejte pozor, abyste vybrali opravdu dobrého řemeslníka.

terasa dům

Ať už vám bude podlahu dělat kdokoliv, určitě byste měli mít vše co je k pokládání dřevěné podlahy potřeba. Jednou z nich jsou distanční podložky pod terasová prkna, které slouží k tomu, aby byla všechna prkna položená rovně. U nás najdete velký výběr podložek pod prkna, terče pod dlažbu a mnoho dalšího zboží, které je ke stavbě potřeba.