Pozorujte jihočeský kraj z výšky


Jihočeský kraj je rozlehlý. Jedním z nejkrásnějších měst tohoto kraje jsou bezpochyby České Budějovice. V Českých Budějovicích najdete spoustu míst, které stojí za vidění. Pokud máte rádi rozhledny, vyhlídky a různá podobná místa, i v tomto případě si přijdete na své. Spousta rozhleden je roztroušených různě po jihočeském kraji. Pokud jich chcete objet co nejvíce, určitě se vyplatí si někde zajistit ubytování a postupně všechny místo objet. Náš tip je zajistit si levné ubytování České Budějovice, abyste mohli zároveň prozkoumat i krásy tohoto městečka.

rozhledna

Rozhledna Rýdův kopec u Děbolína

Jednou z nejkrásnějších rozhleden jihočeského kraje je ta, která se nachází na Rýdově kopci, což je asi 50 kilometrů od Českých Budějovic. Rozhledna dosahuje výšky 33 metrů a nachází se v nadmořské výšce více než 550 metrů nad mořem. Architektonicky se jedná o velmi zajímavou konstrukci. Vyhlídková plošina je 24 metrů nad zemí a vedou na ni dvě schodiště. Výhled budete mít na Jindřichův Hradec, Třeboň a pokud je dobré počasí, uvidíte i Novohradské hory či Šumavu.

příroda

Rozhledna Jarník i Písku

Na vrcholu Jarníku, který se nachází jen kousíček od Písku, stojí rozhledna, která je zároveň také vysílačem. Tato rozhledna má úctyhodnou výšku téměř 60 metrů, ovšem vyhlídková plošina se nachází ve výšce necelých 35 metrů. Na tu se dostanete pomocí schodiště, které čítá 182 schodů. Nabídne vám rozhled do širokého kraje, především na celé město Písek a široké okolí.

Rozhledna Dobrá voda

V městečku Horní planá stojí rozhledna s železnou konstrukcí, která je vysoká 36 metrů. Je dvoupodlažní, jedna plošina má výšku 26 metrů, ta vyšší je ve výšce 32 metrů. Z rozhledny je výhled na Lipno, Plešné jezero, Novohradské hory a další okolí. Pokud je dobré počasí, uvidíte dokonce výhled na rakouské Alpy. I tato rozhledna rozhodně stojí za vaši návštěvu.