Je nejlevnější letenka skutečně vždy nejvýhodnějším řešením?

Pokud chceme jet na dovolenou, pak jednou z věcí, které musíme řešit, je to, jak se tam dostaneme. Způsob dopravy pak závisí především na vzdálenosti, kterou je třeba překonat, na počtu, věku a zdravotním stavu účastníků a také na osobních preferencích.

Klíčová je zde ovšem vzdálenost a rychlost, s jakou se chceme na místo dostat. V potaz se také bere pohodlí cesty. Například pokud vezeme také malé dítě, pak je jasné, že bude potřebovat mnohem větší komfort, než dospělý člověk.

letenka2

Jednou z oblíbených možností cestování, především na dlouhé vzdálenosti, je pak letadlo. To je rychlé, relativně bezpečné (koneckonců stále platí, že letecká doprava je ta nejbezpečnější) a v mezích možností pohodlné.

U toho posledního kritéria pak záleží také na tom, jakou společnost si vyberete a především jakou třídu si vyberete. Není totiž asi třeba říkat, že první poskytuje mnohem větší komfort, než ta ekonomická.

Tu mnozí lidé přirovnávají prakticky k autobusu, a to jak pohyby při cestování tak tím, kolik máme místa pro nohy a zavazadla. Pouze okénka jsou mnohem menší a kulatá a výhled z nich je poněkud jiný.

letenka1

Avšak přes výše uvedené námitky lidé stále chtějí, aby jejich letenkabyla co nejlevnější, a jsou kvůli tomu snést i určité nepohodlí. Což je naprosto v pořádku, pokud jde o ně samotné. Jiná věc je, pokud takto nechají cestovat i své děti, zvláště ty malé.

Není třeba říkat, že ty se poměrně rychle začnou nudit, a výhled z okénka, zvláště pokud se letí například nad oceánem, je brzy přestane zajímat. Navíc tam není příliš prostoru k pohybu, což také není nic, co by průměrné dítě ocenilo.

Proto je dobré se občas zamyslet nad tím, zda je skutečně ta nejlevnější varianta skutečně tím nejlepším možným řešením. Někdy se totiž vyplatí připlatit si. Můžete si tím totiž ušetřit poměrně dost problémů. A to za ty peníze stojí, ne?