Jaké výhody má 3D prezentace při koupi nemovitosti


Každému z nás je jasné, že koupě domu či bytu rozhodně není jednoduchá záležitost. Vzhledem k současné ceně nemovitostí chceme mít ještě před koupí naprostou jistotu, že právě ta je tím, co hledáme. Proto je pochopitelné, že si ji chceme nejprve prohlédnout.

To však není vždy úplně možné, zvláště pokud je například na druhém konci republiky. V takovém případě podstupujeme detailní prohlídku až ve chvíli, kdy jsme si svým rozhodnutím téměř jisti. Je však jasné, že i zde chceme vidět, jak vypadá, ještě dříve.

koupě domu není nijak jednoduchá

Samozřejmě, existují fotografie, avšak ty nám neřeknou ani zdaleka všechno. Proto je dobré je zkombinovat i s jinými způsoby prohlídky. A jedním z nich je i 3D prezentace https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport. Zde nám prodávající, či mnohem častěji realitní makléř, ukáže na počítači trojdimenzionální průřez domem. Lze se tak v podstatě vydat i na jakousi „virtuální prohlídku“.

Jistě, ta ani zdaleka nenahradí tu skutečnou, avšak dá nám mnohem přesnější obraz toho, jak ona nemovitost vlastně vypadá. Můžeme se tak podívat, jaká je skutečná velikost jednotlivých místností (čísla samotná nám toho většinou mnoho neřeknou, neboť si je nedokážeme dost dobře vizualizovat). Získáme tak mnohem lepší informace, které nám nakonec mohou pomoci v našem rozhodnutí.

ceny nemovitostí jsou vysoké

Je však nutné si uvědomit, že i tato technologie má svá omezení. V první řadě neuvidíte a „neuslyšíte“ okolí, což může být někdy na škodu. Také se tak mohou snadno zakrýt drobné nedostatky, o kterých byste měli vědět. Křeslo může být například postaveno tak, aby zakrylo stopy plísně v rohu.

Proto, jakkoliv je tato technologie impresivní, nemůže nikdy nahradit skutečnou prohlídku. Jistě, může nám toho leccos ukázat, avšak faktem je, že mnohé se zároveň dá takto zatajit. Není tedy dobré, abychom spoléhali pouze na tuto prezentaci. Je potřeba udělat si svůj vlastní průzkum a zjistit si především něco o okolí. Tak nebudeme při následné návštěvě nepříjemně překvapeni.