Bez peněz to není ono


Všechno v lidském životě má svou hodnotu. A jak dobře víme, vyjadřuje se tato v naprosté většině případů v penězích. Všechno, co je kolem nás, něco stojí, a když to chceme mít, není s tím žádný problém, pokud za to máme čím zaplatit.

Zdálo by se to dokonalé. Jenže tu jeden problém přesto je. A tím je fakt, že k tomu musíme mít peníze, které ale někdy nemáme. Protože si ne každý a ne vždy vydělává tolik, aby dokázal financovat všechno, co se mu nabízí a co by potřeboval nebo co by se mu hodilo.

Peníze prostě nemíváme vždy v takovém množství, jaké by se dalo považovat za dostačující. A čím méně jich máme k dispozici, tím méně si toho pořídíme a více toho naopak musíme oželet.

americké mince

Ale nic se nedá přehánět. Tudíž někdy oželíme to a jindy ono, někdy si něco odpustíme a u něčeho odložíme koupi na později, ale jistá mez se v tomto ohledu nedá překročit. A jakmile nemáme peníze ani na něco, bez čeho se nedá normálně žít, sháníme další, jen abychom uspokojili přinejmenším to, co je nepostradatelné.

Jenže takové peníze nám nikdo jen tak nedá. Nedostaneme je od někoho bohatého darem, nedostaneme jich třeba ani od svého zaměstnavatele za odvedenou práci dost, a pak zbývá už jenom co? Přece půjčka.

americké dolary

Ale když oni lidem mnohokrát nechtějí ani půjčit peníze v bance. Úředníci tam konstatují dejme tomu skutečnost, že zájemce o půjčku nemá žádoucí příjmy a čisté registry dlužníků a není tedy bonitní, půjčku si zasluhující.

A zbývá ještě nějaké další řešení? Kupodivu pořád ještě ano. Lidem, kterým osud mimořádně nepřeje, pomáhají nebankovní hypotéky. Pokud tedy mají aspoň nemovitost, kterou by v takovém případě mohli ručit. Protože u nebankovních hypoték se na těžkosti žadatelů o ně tolik nehledí. Vrácení půjčených peněz je tu zaručené nemovitostí, a to plně postačuje k tomu, aby se pomohlo i těm nejzoufalejším z nás.