Útěk před horkem


Jistě si kladete otázku, kam tak by se asi dalo utéci? Do ledničky? Hm, tam se stěží vejde člověk. Tak třeba na Antarktidu? Tam je sice, pravda, chladněji, ale útěk tam by byl jaksi drobátko komplikovaný. Takže budeme utíkat kam? No přece k vodě. K sobě domů, do bazénku, kde se tak pěkně ochladíme, za což nám pak bude organismus velmi a velmi vděčný. A my se tak vyhneme zdravotním komplikacím.

Proto si vlastně každý, kdo má místo ten bazén pořídil, a ještě další si ho kupovat teprve budou. Nemá smysl dávat hříšné peníze za plovárnu, nebo ztrácet čas cestováním k řece či jinam, kde je možnost koupání. Nejpohodlnější je to prostě doma na své zahradě. Je tam klid a pohodička. A jediné, co je třeba občas udělat, to je upravit nějakým způsobem vodu. Což je „práce“ tak na pět minut dvakrát do týdne.

hračka na vodě

Jediné, na čem se nemůžeme s rodinou shodnout je teplota vody. Mamince se zdá studená, klukovi teplá a holce je tak akorát. S tím se však nic dělat nedá. Nelze se zavděčit všem najednou. Voda je teplá pořád skoro stejně, ale pocitová teplota nás šidí. Je-li venku větřík, nebo stín, zdá se člověku voda teplejší a obráceně. Jinak je však víceméně konstantní. Pochopitelně pokud není jedna polovina bazénu na slunci a druhá ve stínu. Tam pak nějaké menší rozdíly být mohou.

dívka ve vodě

Aby se vyřešily spory o teplotě vody, je možno zakoupit teploměr do bazénu. Jejich spousta druhů, a tak je pouze na budoucím majiteli, pro který se rozhodne. Může mít jen obyčejný za pár korun, nebo o něco lepší za několik desítek korun. Všechny druhy měří poměrně přesně, takže při výběru asi půjde spíše o vzhled.

Pokud byste váhali s výběrem obchodu, a ještě, než někam vůbec vyrazíte, klikněte na odkaz v tomto článku a dostanete se do obchodu, kde mají velký výběr teploměrů a kde si dozajista vyberete i vy. Uvidíte, že budete spokojeni.