Chutná káva

Také pijete kávu? Pokud ano, tak já sama předpokládám, že máte také určitě vybrané své oblíbené druhy kávy. Já si myslím, že asi každý člověk někdy v životě už ochutnal kávu. A pokud ne, tak je to velice zajímavé. I když samozřejmě jsou někteří lidé, kterým káva vůbec nechutná. Podle mého názoru, třeba když člověk nevyzkouší nějakou kvalitní kávu, tak se potom nedivím, že jim třeba zrnková káva ani nechutná. Když jsem se takhle ptala své maminky, proč vůbec nepije kávu a proč ji nechutná, tak ona sama mi řekla, že káva to prostě není její vkus. Že si moje maminka raději dopřává čaj.

Zajímavá káva.

Sice chápu, že někteří lidé jsou pouze na čaje a někteří lidé zase na kávu. A pokud by vás zajímalo, proč moje maminka dostala odpor ke kávě, tak vám to ihned řeknu. Protože moje máma, když dospívala, tak chtěla jít někam na diskotéku, jenomže ona byla unavená ze své brigády, taky kamarádka řekla, aby vypila skoro litr kávy. Takže moje maminka v mládí vypila opravdu naráz skoro litr zrnkové kávy. Musím říct, že kdybych já vypila litr zrnkové kávy, že bych asi už byla tuhá a byla bych někde zakopaná na hřbitově. Mě by káva asi zabila. Protože navíc já mám velmi vysoký tlak, takže kdybych vypila litr kávy, absolutně nevím, jak by to s mým zdravím dopadu.

Káva plná vůně.

Proto jsem ráda, že existují malé hrnečky, kam si můžu udělat i malou kávu, které se třikrát čtyřikrát napij a je hotovo. Pokud i vy máte rádi zrnkovou kávu, tak ji tak ji najdete samozřejmě jak v klasickém obchodě, tak také na internetu. A pokud máte také rádi různou kávu s příchutí, tak také není vůbec žádný problém, protože na internetu najdete opravdu tolik druhů kávy s příchutí, že vás bude přecházet zrak. Já jsem si dokonce zrnkovou kávu oblíbila s příchutí whisky anebo také s koňakem. A když vyzkoušíte nějakou zrnkovou kávu, tak zjistíte, že to vlastně není tak úplně špatné, jak jste si mysleli. Například můj bratr, který má opravdu hodně nízký tlak, tak pije i pět šálků zrnkové kvalitní kávy denně.