Součástí práce bytového architekta je i koupelna s toaletou

Domníváte se, že bytový architekt zareaguje na vaše pracovní zadání pouze v případě, že se bude jednat o kuchyň, obývák a ložnici? Pak se mýlíte, protože architekti řeší komplexní modely domácností, i když se samozřejmě na přání zákazníka mohou orientovat pouze na některé dílčí procesy. Jestliže tedy plánujete rekonstrukci bytového jádra nebo rodinného domu či rekreační chaty, bude vás jistě zajímat, jak pojmout výstavbu a řešení koupelen i toalet.

moderní koupelna

Tyto objekty nejsou sice tak často obývány a využíváme je pouze pro svérázné účely, ale k vybavení obytných prostor patří a nelze jejich řešení zlehčovat. Co by vás mohlo zajímat na toto téma, a s jakými otázkami se obrátit na bytového architekta z Prahy Evalofa?

Společná toaleta s koupelnou – chcete mít záchod jako součást koupelny, nebo byste jej měli rádi oddělený. Každé řešení má své klady i zápory, a tak si je nechte vysvětlit odborníkem. Zároveň se pobavte na téma technického zajištění, které může vyžadovat odlišné postupy pro rozvody vody, odpadu a elektroinstalace. Možná vás bude zajímat i bezpečnost při využívání těchto prostor, a nároky na údržbu.

obložená koupelna

Styl – koupelny se dnes zhotovují ve více stylech, ale ne každý vám bude vyhovovat. Kupříkladu lidé, vyznávající typické retro, jistě nebudou nadšeni, když jim architekt nabídne ultra moderní šedé dlaždice a hranaté pákové baterie. Vyznat se ve stylech je pro laika docela obtížné, a tak se vyplatí situaci konzultovat právě s architektem.

Barvy – možná se to zdá příliš troufalé, ale někteří lidé se na toto téma radí i se svými dětmi. Děti totiž mívají velmi vytříbený vkus, co se týče barev, jejich sladění a kombinací. Rozhodně budou preferovat pastelové tóny před černou a šedou, zvláště mladší ročníky. A nenechte se odbýt barvami ponurými a zkreslenými, které se nám snaží skrze rádoby moderní model vnutit mnozí výrobci, barvy do lidského života patří, ostatně stačí zajít do botanické zahrady a prohlédnout si kvetoucí rostliny, abyste si tento fakt lépe uvědomili.