Proč plavat?

Pokud plánujete začít s vykonáváním nějakého sportu, stále se nemůžete pro žádný rozhodnout a v létě jste si oblíbili chvíle strávené ve vodě, je možné, že se nyní nacházíte už jen malý kousek od svého vyvoleného koníčku i pohybové aktivity. Ve vodě sice můžete vykonávat i méně obvyklé sporty, plavání je ale pravděpodobně tím prvním, který vás napadne. A věřte tomu nebo ne, ale skrývá v sobě takové množství výhod, že se do něj přece jen možná nakonec vrhnete, i když váš názor byl zprvu zcela odlišný. Pro udržení zdravé kondice totiž nutně nemusíte trávit jen dlouhé hodiny v posilovně či pravidelně běhat bez ohledu na počasí.

Nohy pod vodou

I v bazénu se můžete udržet fit, a dokonce si v bazénu se slanou vodou také připomenout příjemné chvíle na letní dovolené u moře! Přemýšlíte nad tím, co vlastně plaveckými pohyby posilujete? Správná odpověď je sice překvapivá, ale pravdivá – plaváním totiž posilujete úplně všechno. A jeho výhody se zdaleka neskrývají jen ve vypracovaných svalech. Zlepšíte si také dýchání a funkce kardiovaskulárního systému, což se v době stále přibývajícího počtu lidí s civilizačními chorobami více než hodí. A mnozí tvrdí, že ve výše zmiňované slané vodě se také zlepší stav vaší pokožky, zejména pokud vás sužují nepříjemné kožní problémy.

Chlapec v bazénu

V plaveckém sportu své zalíbení mohou najít i věční snili o vysněné postavě. Je tomu skutečně tak – i tento sport vám při pravidelných návštěvách bazénu pomůže shodit přebytečná kila! A to ještě není všechno! Stejně jako každý jiný sport, i pohyb způsobený plaváním uvolňuje hormony štěstí a stane se tak skvělým bojovníkem proti psychickému vyčerpání a únavě. Je to sice zvláštní, ale možná se po několika uplavaných bazénech budete cítit nabití energií mnohem více než při pouhém sezení za stolem v kanceláři. Tak co na to říkáte? Zkusíte s plaváním a pravidelnými návštěvami bazénu začít i vy?