Kuchyně je vizitkou vašeho domu


Mnoho lidí se bude domnívat, že nejreprezentativnější částí bytu nebo domu je obývací pokoj, kam si také zveme své hosty nejčastěji. Ve skutečnosti je naší vizitkou ale spíše toaleta, koupelna a kuchyně. Lidé vám budou s trochou snahy tolerovat špinavé okno v obýváku a sem tam utrousený drobek z jídla na koberci anebo kroužek od sklenice s minerálkou na konferenčním stolku, ovšem pokud bude patrné, že koupelna se záchodem neviděly úklidové prostředky dobrého půl roku, bude to skutečný trapas.

moderní kuchyně

Velmi podobně se to bude odvíjet i v kuchyni, a pokud se domníváte, že většina hostů do kuchyně ani nevkročí, protože nemají důvod, pak se mýlíte, protože se v rámci konverzace a přípravy pohoštění kuchyně navštěvují poměrně často, a stává se, že se tu i klábosí u kávy, zatímco hostitel chystá zmrzlinový pohár.

kuchyňská linka

Pořádek a čistota kuchyní, to je jedna věc, a druhá věc je uspořádání kuchyňské linky z hlediska praktičnosti a estetiky. Každý host vám po nahlédnutí do kuchyně tento prostor zhodnotí vizuálně, a i když jej nebude komentovat, málokdy mu uniknou některé podstatné detaily. Neměli byste tedy zařizování kuchyní brát na lehkou váhu a odkládat sestavení kuchyně na míru na někdy kdoví kdy.

Rekonstrukce a modernizace domu

Jak už bylo řečeno, vaši hosté se budou dobře cítit hlavně tam, kde je v pořádku a komfortní prostor toalet, koupelen a kuchyní. Měli byste tedy v případě zahájení rekonstrukcí obytných místností v rodinných domech začít právě zde, nejprve instalatérskými a elektrikářskými pracemi a posléze sestavením kuchyňské linky s vestavěnými či vnějšími spotřebiči a současně s tím vybavení koupelny sanitární technikou, obkladačskými pracemi a montáží svítidel.

A možná vás udiví i fakt, že pokud si domů pozvete návštěvu na kolaudační oslavu a budete v té době mít moderní a čistou kuchyň a koupelnu se záchodem, vašim hostům zřejmě nebude vadit, pokud máte v obýváku zatím pouze koberec, a namísto stolku a sedací soupravy se tu sedí na zemi, na polštářcích, a servíruje se káva na dřevěném podnose přímo na podlaze.