Jak zvýšit testosteron přirozenou cestou?


Testosteron ovlivňuje naše zdraví v mnoha ohledech. Díky němu předcházíme riziku mnoha onemocnění a má dopad na náš sexuální život. Zvyšuje naše libido, a u mužů stojí za jejich plodností a za tvorbou spermatu. Nízká hladina testosteronu může představovat problémy, a to zejména u mužů. Pojďme se tedy podívat, jak zvýšit testosteron u mužů.

Cvičte

Cvičení je dobrým způsobem, jak zvýšit hladinu testosteronu ve vaší krvi. A také slouží jako prevence nejrůznějších onemocnění. Především silový trénink slouží dobře pro podporu tvorby testosteronu. Navíc, při správné hladině testosteronu snadněji dosáhnete nárůstu svalů.

činky

Správná výživa

Strava samozřejmě také ovlivňuje hladinu testosteronu v krvi. Měli byste konzumovat dostatečné množství bílkovin, které jsou obsažené v mase, rybách, mléčných výrobcích a také v nejrůznějších luštěninách. Pomáhá také konzumace zdravých tuků, které najdete třeba v mořských rybách, semínkách nebo oříšcích.

Zvýšení vitamínu D

Vitamín D hraje velkou roli pro hladinu testosteronu. Pokud máte nízkou hladinu vitamínu D, vašemu testosteronu to neprospívá. Tento vitamín můžete užívat v podobě vitamínových doplňků, nebo se zaměřit na konzumaci potravin, které mají vysoký obsah tohoto vitamínu, jako jsou vaječné žloutky, houby, tresčí játra nebo tučné ryby.

losos

Vyhýbejte se estrogenu

Estrogen je v podstatě opakem testosteronu. Jedná se totiž o ženský hormon, který má vliv zase na ženskou plodnost a další funkce lidského těla. Vyhýbejte se potravinovým doplňkům nebo chemikáliím, které zvyšují hladinu estrogenu.

Alkohol

Nadměrná konzumace alkoholu může snižovat hladinu testosteronu v krvi, proto byste se měli alkoholu vyhýbat, anebo alespoň snížit jeho množství. Riziko snížení testosteronu se také zvyšuje, čím dřív jste s konzumací alkoholu začali. Jak ale víme, alkohol škodí celému našemu tělu.